Глубокий кризис в НАНУ: кандидат в президенты подал в суд г. Киева

Проведение выборов президента НАНУ, назначенных на 6-9 октября, снова под вопросом.  Причина: один из кандидатов на пост президента НАНУ, Богдан Данилишин, глава Совета Нацбанка Украины, подал заявление в Шевченковский суд г. Киева о ннезаконности проведения выборов президента НАНУ.  

Приводим полный текст обращения господина Данилишина на своей странице в Фейсбуке, которое он опубликовал сегодня, 1 октября:

«29 вересня, мною як кандидатом на посаду Президента НАН України, академіком НАН України була подана позовна Заява до Шевченківського районного суду міста Києва щодо незаконності проведення виборів Президента та Президії НАН України 6-9 жовтня 2020 року. 

Крім того, я прошу: Визнати незаконною та скасувати постанову Президії Національної академії наук України від 07.09.2020 р. № 138 «Про порядок проведення виборчої сесії Загальних зборів НАН України та загальних зборів відділень НАН України» та інші вимоги.

Скажу відверто — для мене головне не посада, а стан науки в Україні до якого його довела «псевдонаукова бюрократія» в особі Президії НАН України.

7 вересня 2020 року Президія Національної академії наук України (люди – яким далеко за 70 років) прийняла рішення про проведення 6-9 жовтня в час піку пандемії коронавірусу Загальних зборів – виборів Президента та Президії НАН України, які мали відбутися 13-17.04.2020 року. 

В даний час я не бачу готовності теперішнього керівного складу Академії до змін, бачу глибоке бажання законсервувати стан справ, який має місце останні 20 років. Цим самим теперішній склад Президії Академії наук залишає українську науку без майбутнього.

Зміни мають відбутися в низових ланках Академії – інститутах, де більше 70% керівники — люди яким далеко за 70 років. 

Для подальшого розвитку Академія потребує глибокого реформування, омолодження керівного складу і проривних ідей, які зможуть вивести українську науку із затяжного бюрократичного штопору, в який її загнала президіальна бюрократія. В країні назріла необхідність вельми швидких змін в галузі академічної науки, докорінного реформування архаїчної структури організації науки взагалі, засадничих принципів управління фундаментальними й прикладними науковими дослідженнями, механізму взаємодії НАН України з суспільством, державою, владою, бізнесом, державними підприємствами тощо. 

Цим звернення до суду я хочу привернути увагу Президента, Верховної Ради, Уряду України до проблем науки, захистити українську науку від перестарілої «наукової бюрократії», яка, прикриваючись принципами самоврядності разом з тим постійно вимагає підвищення бюджетних видатків ніби на розвиток науки, а насправді на консервацію існуючого безладу, панування чиновників від науки. 

Вбачаю за доцільне обрати в Президію НАН України молодих людей до 50-60 років, позбавитись від вічних членів Президії, які там засідають більше 30 років.

Звертаюсь до претендентів на посаду Президента НАН України бойкотувати вибори Президента Академії за даних умов. Крім того, намагаючись здійснити масштабні фальсифікації, чинний склад Президії та її апарат розповсюджують міфи про те, що заповітом Патона було обрання на посаду Президента А.Загороднього, негативну оцінку роботі якого було дано в аудиторському звіті Аудиторської палати України. 

Для цього ймовірно навіть готувались сумнівні статті ніби від імені колишнього Президента НАНУ та деяких академіків з підмоченою репутацією.

Проведення Загальних зборів Академії за умов, визначених рішенням Президії – по відділеннях, де все буде під контролем чинної Президії, ставить під сумнів сам принцип виборності і рівного доступу кандидатів у Президенти бути обраними на цю посаду. 

Не бачу можливості своєї участі в цьому фальшуванні і глумлінні над Академією наук, принципи розвитку якої закладені Володимиром Вернадським і повністю дискредитовані і спаплюжені останніми 20 роками – повним застоєм розвитку Академії наук. 

Прошу Міністерство юстиції України дати правову оцінку подібним рішенням, а Міністерство охорони здоров’я дати оцінку можливостей потенційного зараження глибоко літніх людей CoVID -19 та Міністерство внутрішніх справ відкрити кримінальні справи проти осіб, які свідомо та з метою задоволення власних амбіцій наражають людей на небезпеку».

Напомним, что данному судебному обертону абсурдного положения дел в НАНУ предшествовал ряд нелицеприятных для Национальной Академии Наук Украины событий. Так, 22 сентября СБУ поймала на взятке в 200 тыс. долларов руководителя одного из госпредприятий в составе НАНУ. И отметим, это не единичный случай коррупции  в НАНУ. Подобное произошло и 15 июля 2020 года, когда СБУ задокументировало выскокопставленных чиновников НАНУ  на незаконной передаче земельных участков в Киеве на сумму 300 млн гривен. Немалый скандал развернулся в НАНУ, когда кандидат в Президенты Владислав Гончарук дал «Граниту науки» интервью (Часть 1 и Часть 2), в котором высказал собственные взгляды по некоторым вопросам. Так обычно происходит в хороших интервью: человек говорит, что думает, а журналист подаёт записанные на диктофоне слова, не вплетая в них никакой конъюнктуры. Однако, прочитав наше интервью, академики сочли нужным не только громогласно откреститься от своего многолетнего товарища, заклеймив его в лучших традициях партсобрания, но даже напасть на «Гранит». И еще множество фактов существует.  Все эти события — проекция состояния того,  что на самом деле происходит в НАНУ. 

Так что,  всё-таки,  проблемы «у вас в НАНУ», как всем становится очевидно, а не у нас в «Граните».  

«Нужно ответственно относиться к исполнению своих обязанностей, потому что не всё в мире сводится к жёлтой прессе или желанию разжечь скандальчик и навредить тем, кто в тяжёлых условиях всё ещё пытается осмыслить истину», — советовали академики «Граниту науки» в своём открытом обращении. Господа академики, давайте вы перестанете хайповать и гримасничать перед «зеркалом. Тогда, может, и что-то более благородное о себе прочитаете. Поверьте, нам тоже приятнее «отражать» людей порядочных и здравомыслящих.

И пока в НАНУ происходит борьба за власть, наука Украины все больше впадает в ужасное состояние и никакой пользы государству и обществу это точно не приносит.


Больше на Granite of science

Подпишитесь, чтобы получать последние записи по электронной почте.

Добавить комментарий

Больше на Granite of science

Оформите подписку, чтобы продолжить чтение и получить доступ к полному архиву.

Читать дальше